logo

Ірпінський медичний портал

+38 (04597) 674-69
Реєстратура:
Соц. мережі:
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Декларації з лікарем: українців чекає неприємний сюрприз

Декларації з лікарем: українців чекає неприємний сюрприз

    Шановні жителі міста Ірпінь та Приірпіння, з 1-го квітня хочуть відмінити виплати за так званий «червоний список», не задеклароване населення.
Медичні заклади недоотримають фінансування, а ті хто не уклав декларацію можуть залишитись без медичного обслуговування. Саме така постанова зараз винесена на обговорення.

   Раніше планували припинити фінансувати "червоні списки" не з 1 квітня, а з 1 липня 2019-го року

Декларації з лікарями підписали вже більше 26 мільйонів українців, повідомляють у МОЗ.

Тим часом ще є немало тих, хто не підписав декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. На них все одно виділяють фінансування, як і раніше, навіть якщо вони не ходять до лікаря. Таких пацієнтів відносять до "червоного списку", а тих, хто підписав декларації, до "зеленого списку". Фінансування за "червоними списками" планували припинити з 1 липня 2019 року, але пропонують зробити це раніше.

Так, у Міністерстві охорони здоров'я винесли на публічне обговорення проект постанови Кабміну "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України". Цей документ розробили, щоб зекономити кошти державного бюджету на первинну медичну допомогу і пришвидшити перехід мед закладів "первинки" на повне фінансування за "зеленим списком" і припинення дії "червоного списку" не з 1 липня, а з 1 квітня 2019-го року.

Проект акта розроблено МОЗ України на підставі статті 10 Закону України   "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення".

   Чому пропонують припинити фінансування раніше?

Насамперед – для економії державних коштів. Зараз у державі шукають кошти, які треба направляти медичним закладам напряму за обслуговування пацієнтів.

Кількість пацієнтів із "червоного списку", які не підписали декларації з лікарем, розраховують на основі не конкретної, а умовної кількості наявного населення тієї чи іншої адміністративно-територіальної одиниці, яку що обслуговує медичний заклад. Втім, таких пацієнтів стає все менше, бо значна частина із них вже підписала декларації з лікарями, через що опинилася у "зеленому списку".

У МОЗ кажуть, що за останні кілька місяців українці стали підписувати декларації ще активніше. Наприклад, в березні було підписано на 815 996 декларацій більше, ніж у лютому 2019 року, а в лютому - на 1 172 414 декларацій більше, ніж у січні 2019-го року. Через це фінансування за "зеленим списком" треба збільшувати.

 

 

Що це дасть на практиці?

За словами експертів-розробників акту, таке рішення дозволить зекономити кошти держбюджету України в розмірі 360 157,5 тис. грн., що передбачені для розрахунку із закладами охорони здоров’я за надані послуги "первинки" за програмою медичних гарантій, які надавалися пацієнтам, що включені до "червоного списку", а ще -  надасть можливість направити ці кошти на сплату медпослуг за "зеленим списком".

Втім, відкритим залишається питання, як обслуговуватимуть на "первинці" хворих, які не підписали декларації з терапевтом, педіатром або сімейним лікарем. З одного боку, підписання декларації з лікарем – вірний і важливий крок, який значно полегшить та пришвидшить і роботу лікаря, і надання допомоги хворому. Але з іншого, примусити підписати декларацію пацієнта не можна, і тому для багатьох поки невідомо, як надавати йому допомогу в такому випадку. Вводити для них платні послуги не можна, але і фінансування на низ не буде надходити.

 Отже, виходячи із вищесказаного можна зробити висновки, що  тим хто ще не заключив декларацію з лікарем потрібно негайно її заключити.

Потрібно поспішати пацієнтам укладати декларації та вибрати свого лікаря. Бо вже з 1-го квітня ризикуєте лишитись без де-яких медичних послуг, таких як наприклад: направлення до вузького спеціаліста, безкоштовної діагностики та електронного рецепту без якого буде неможливо отримати "Доступні ліки".

Важлива інформація щодо Урядової програми «Доступні ліки»!

 З 1 квітня 2019 року для того, щоб виписати рецепт за програмою «Доступні ліки», потрібно буде використовувати електронну систему охорони здоров’я.

Виписати рецепт за програмою «Доступні ліки» зможуть сімейні лікарі, терапевти та педіатри і лише для тих пацієнтів, які підписали з ними декларації.

Для цього необхідно здійснити такі кроки:

  1. У відповідному розділі вибрати «Виписати рецепт».
  2. Заповнити необхідні поля (міжнародна непатентована назва ліків або торгова назва; джерело фінансування, обравши зі списку програму реімбурсації «Доступні ліки»; активні фармацевтичні інгредієнти; лікарська форма; кількість доз; спосіб вживання).
  3. Обов’язково перевірити номер мобільного телефону пацієнта – чи збігається він з тим, який вказаний у декларації та чи залигається актуальним). Якщо номер телефону не актуальний чи не належить пацієнту – електронний рецепт виписувати заборонено.
  4. Якщо зазначений у системі номер мобільного телефону для автентифікації не актуальний/не належить пацієнту/пацієнт не має до нього доступу, електронний рецепт не може бути виписаний.
  5. Якщо перевірка номера телефону пройшла успішно, лікар може виписати рецепт у системі і має накласти свій ЕЦП співробітника закладу (Важливо! Не ЕЦП фізичної особи).
  6. Далі пацієнт отримає СМС з номером рецепту та кодом підтвердженням.
  7. Для купівлі ліків пацієнт має право обрати будь-яку аптеку з переліку тих, хто уклав договори з НСЗУ.
  8. В аптеці, якщо необхідні ліки є в наявності, пацієнт називає фармацевту код підтвердження рецепту. Якщо ліків немає – код називати не слід.

 

Тому, ще раз наголошуємо! Поспішайте заключити декларації, ті хто ще не встиг. До 1 квітня 2019 року у Вас ще є час.

Читайте також