logo

Ірпінський медичний портал

+38 (04597) 674-69
Реєстратура:
Соц. мережі:
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Комбінації гормональних контрацептивів: шкірний пластир, вагінальне кільце, імплантати, ін'єкції

Шкірний пластир Евра. Він містить прогестин (норелгестромін) і естроген. Пластир ставиться на нижню частину живота, сідниці або верхню частину тіла (але не на груди). Кожен пластир потрібно носити безперервно протягом тижня і повторно в той же самий день кожного тижня міняти. Після трьох щотижневих пластирів, четвертий тиждень пластир не використовується (в цей час повинна наступити менструація). Інструкція до застосування пластиру Евра.

Пластир Евра піддає жінок більш високим рівнів естрогену, ніж більшість протизаплідних таблеток, і, отже, збільшує ризик утворення тромбів у венах (венозна тромбоемболія). Венозна тромбоемболія може привести до блокування артерій в легенях та інших серйозних побічних ефектів. Жінки старше 40 років і жінки з факторами ризику утворення тромбів (як, наприклад, куріння або сімейна історія утворення тромбів крові) можуть знайти і вибрати інші засоби або методи контролю над народжуваністю, більш безпечні. Кожній жінці необхідно обговорити метод з її лікарем, чи підходить їй цей пластир.

Імплантат контрацептивний. Контрацептивний імплантат являє собою спеціальні циліндричні капсули, які вводяться підшкірно за допомогою малої хірургічної маніпуляції. Ці капсули випускають невелику кількість гормону прогестина в кровотік, забезпечуючи високоефективний і тривалий захист від небажаної вагітності. Їх вводять в перші 7 днів менструального циклу, через 2 місяці після пологів або через 1 місяць після аборту.

Гормональні імплантанти рекомендовані для використання таких категорій пацієнток:

 • Імплантат контрацептивний жінкам до сорока років, у яких найближчим часом в плани не входить поява дітей;
 • Жінкам, яким протипоказано застосування інших гормональних препаратів;
 • Жінкам при міомі матки;
 • Жінкам в менопаузі;
 • Жінкам, у яких імплантат виступає як ліки при фіброзно-кістозної мастопатії, дисменореї, ендометріозі.

Контрацептивний імплантант не можна використовувати:

 • Молодим, які ще не народжували.

Першим імплантатом був Норплант система, яка використовувала шість стрижнів, що містять левоноргестрел. Почасти через ряд серйозних ускладнень, Норплант був відкликаний з фармацевтичного ринку. Нова версія імплантату Некспланон була затверджена в 2011 році. На відміну від Норпланта, Некспланон (Імпланон) не входить так глибоко в шкіру і використовує етоногестрел (інший тип прогестіна), а не левоноргестрел. Контрацептивний імплантат є дуже ефективним (не спрацьовує тільки на менш 1%, що в 20 разів ефективніше, ніж протизаплідні таблетки). Дослідження показують, що Імпланон / Некспланон є безпечним. На фармацевтичному ринку так само з'явився імплантант другого покоління, препарат Капронор, котрий має біорозчинну капсулу, що містить левоноргестрел та зберігає ефективність протягом 18 місяців.

Побічні ефекти контрацептивних імплантантів

 • Нерегулярні кровотечі і головні болі основні побічні ефекти. Хоча ризик для вагітності дуже низький (менше ніж у 1 з 100 жінок), якщо зачаття все ж відбувається, існує підвищений ризик позаматкової вагітності, яка є небезпечним станом;
 • Імплантати можуть також збільшити ризики розвитку кісти яєчників і згустків крові;
 • Зміни менструального циклу;
 • Поява головного болю;
 • Розвитку місцевої запальної реакції в місці введення імпланата;
 • Зниження лібідо;
 • Збільшення ваги.

Вагінальне кільце вагінальне кільце НоваРинг (Novaring) це гнучке кільце, яке містить естроген і прогестин (етоногестрел). Оболонка кільця зроблена з гіпоалергенного матеріалу і складається зі складної системи мембран, які дозволяють щодня виділятися строго певну кількість гормонів (15 мікрограмів естрогену і 120 мікрограмів прогестагена).

Жінка може вводити кільце сама. Одне гормональне кільце розраховане на один менструальний цикл. У перший раз жінка вводить його в піхву з 1-го по 5-й день менструального циклу. Кільце залишається в піхві на 21 день (3 тижні), на 22-й день воно витягується. Через тиждень, на 8-й день, вводиться нове.

Воно добре працює і менше викликає нерегулярні кровотечі, ніж оральні контрацептиви. Деякі жінки знаходять його незручним, і лише в деяких з них виникає подразнення піхви, але такі проблеми рідко змушують жінку припинити використання кільця.

Новарінг може поставити жінок, які його використовують, перед вищим ризиком утворення тромбів, ніж ОК.(див. Інструкція до застосування кільця НоваРинг).

Ефективність котрацепцїї становить 99%.

Контрацептиви в ін'єкціях Депо-Провера

Ін'єкційні контрацептиви вводяться в організм не частіше ніж один раз на 3 місяці. Більшість ін'єкцій це прогестин. Найбільш популярний препарат Депо-Провера або Медроксипрогестерона ацетат. Він являє собою Депо-суспензію медроксипрогестерону ацетату (ДМПА). Препарат вводиться в м'яз 1 раз в 3 місяці. Перше введення можна здійснювати через 2 місяці після пологів, через 1 місяць після аборту (мимовільного або штучного) або в перші 7 днів будь-якого менструального циклу.

Депо-Провера дуже ефективний в запобіганні вагітності. Приблизно 3 з 100 жінок, які його використовують, можуть все ж завагітніти. Проте, Депо також несе в собі ризик багатьох серйозних побічних ефектів, в тому числі втрати щільності кісткової тканини. Через це ускладнення Депо-Провера не повинен використовуватися більше 2 років.
Через те, що Депо-Провера не містить естроген, це безпечно для багатьох жінок, які можуть бути кандидатами на ризиковані комбінації оральних контрацептивів (жінки старше 35 років, жінки з високим кров'яним тиском, з ожирінням і курці.

Депо-Проверу не слід призначати жінкам, які мають історію:

 • Раку молочної залози в минулому або сьогоденні;
 • Інсульт або тромбоз крові;
 • Захворювання печінки;
 • Епілепсію, мігрень, астму, серцеву недостатність або ниркову хворобу

     (Депо-Провера викликає затримку рідини);

 • Незрозумілі вагінальні кровотечі;
 • Ризик розвитку остеопорозу.

Через довгий проміжок часу між закінченням контрацепції і відновленням родючості, Депо-Провера не рекомендується для жінок, які думають завагітніти протягом 2 років.

Переваги Депо-Провера:

Забезпечує високоефективну оборотний захист від вагітності, не маючи високих вимог до часу користування цим препаратом;
Не збільшує ризик раку молочної залози, яєчників або раку шийки матки. Може захистити від раку ендометрія;
За версією, препарат корисний для жінок з болючими періодами, рясними кровотечами (в тому числі важкими, викликаними міомами), передменструальний синдром і ендометріоз.

Недоліки та ускладнення Депо-Провера:

 • Надбавка у вазі;
 • Інші поширені побічні ефекти: порушення менструального циклу (періоди сильної кровотечі або відсутності кровотечі), болі і дискомфорт у животі, запаморочення, головний біль, втома, нервозність;
 • У більшості користувачів Депо-Провера через рік, взагалі зупиняються місячні. Депо може призвести до постійного безпліддя на термін до 22 місяців після останньої ін'єкції, хоча в середньому воно приймається 10 місяців;
 • Довгострокове (більше 2 років) використання Депо-Провера може привести до втрати щільності кісткової тканини. Зниження щільності кісткової тканини збільшується з тривалістю використання Депо-Провера і не може бути повністю оборотним навіть після припинення прийому препарату. Тому препарат не повинен використовуватися більше 2 років, якщо інші методи контролю над народжуваністю також допомагають. Деякі дослідження показують, що ця втрата кісткової маси може бути оборотною, коли використання Депо-Провера припиняється. Деякі лікарі рекомендують жінкам разом з Депо-Провера приймати кальцій і вітамін D;

Ін'єкції не забезпечують захист від венеричних захворювань, включаючи ВІЛ вірус, що викликає СНІД. Деякі дослідження показують, що прогестин в контрацептиві може привести до змін в піхві або шийці матки, точніше, підвищення сприйнятливості до ВІЛ. Цей ефект не був доведений, але в будь-якому випадку, жінки, які використовують Депо-Провера, повинні бути впевнені, що під час статевого акту також використовується і презерватив.

Крім Депо-Провера доступні наступні ін'єкційні контрацептиви:

 • Нет-Ен. Масляний розчин норетистерону енантат. Вводиться в м'яз 1 раз в 2 місяці. Правила введення і специфічні побічні ефекти такі ж, як у "Депо-Провера".
 • Деладроксат (дегідроксіпрогестерон ацетофенід). Щомісяця вводиться препарат. Правила введення і специфічні побічні ефекти такі ж, як у "Депо-Провера".
 • Мезігіна і Ціклофем. Щомісячні препарати другого покоління, високоефективні і містять як естроген, так і прогестаген. Одна з переваг цих препаратів швидке відновлення фертильності, в середньому через 30-40 днів після введення останньої ін'єкції.

 

Читайте також