logo

Ірпінський медичний портал

+38 (04597) 674-69
Реєстратура:
Соц. мережі:
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Обережно при занурюванні!!!

 

Якби ви тільки бачили, скільки молодих, красивих в самому розквіті чоловіків (трохи менше, ніж жінки), сидить по своїх квартирах в різних-різних містах нашої країни. Якби ви тільки бачили їхні обличчя, їхні очі. Сидять, тому що вже ніколи не піднімуться. Сидять, тому, що у кожного історія починається зі слів: «Був спекотний день. Ми поїхали купатися. Я пірнув з розгону і тут щось клацнуло …»
І всіх цей нирок і клацання поділив життя на дві сильно нерівні частини.
В одній була сім'я, робота і ... у них було все, що становить повне, щасливе життя. Інша частина - це біль, відчай і безсилля. Я, навіть, уявляти собі не хочу, що може відчувати 30-ти річний, ще вчора граючий м'язами красень, сьогодні прокинувся в лікарні і усвідомлює, що ні руки ні ноги його не слухаються.
І це тільки перший момент. На зміну йому приходить надія, робота до сьомого поту, а потім - відчай. Тому, що сил та волі вкладено на мільйон, а віддачі від чужих ніг - менше ніж на копійку.
Так, що тут багато говорити! Спробуйте на годинку, хоча б сісти в крісло, чи не рухати руками і ногами і уявити, що це назавжди.
Травма пірнальника вважається однією з найнебезпечніших!
Більшість людей, які постраждали від неї, гинуть в перші години. Успішне лікування пацієнтів з нею можливо тільки при правильному наданні долікарської допомоги, а також терміновому проведенні оперативного лікування.
Тому, кожний повинен знати: як надати першу (долікарську) допомогу постраждалому.
     1.Витягнути  постраждалого з води. Його потрібно підхопити, розгорнути спиною до себе, притулити до стегна і витягнути на берег. При цьому треба стежити, щоб голова пацієнта залишалася нерухомою. Категорично заборонено тягнути людину за волосся - це може посилити пошкодження.
     2.Покласти потерпілого на рівну тверду поверхню. Можна використовувати пластиковий або дерев'яний шезлонг, двері, дошки. Слід подбати, щоб голова лежала рівно.
     3.Викликати швидку. Медиків треба проінформувати про передбачувану травму.
     4.Надати першу долікарську допомогу. Вона передбачає очищення ротової порожнини від піску, води, блювотних мас. Якщо людина не дихає, слід провести непрямий масаж серця, штучне дихання. 
По приїзду медиків, їм потрібно розповісти про те, як саме людина отримала травму, як він був витягнутий з води, як йому надавалась долікарська допомога. Подальша транспортування хворого на місце лікування повинне проводитися медиками. Воно передбачає іммобілізацію людини і застосування шини для фіксації шиї.
Будь ласка, пірнайте усвідомлено, пірнайте обережно, а іноді не пірнайте взагалі, якщо не впевнені  в глибині водоймища!!!.
Серце рве на шматки, коли  бачиш очі людей з травмою водолаза.
І не думайте, що вони не вміють пірнати, а ви ну просто повелитель глибин.
Будь ласка, бережіть себе.

Читайте також