logo

Ірпінський медичний портал

+38 (04597) 674-69
Реєстратура:
Соц. мережі:
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Що необхідно знати про кір?

Кір – досить поширене інфекційне захворювання. Найчастіше кір зустрічається у дітей, але і дорослі – не виняток. Це захворювання вважається найбільш заразним. За останніми даними, до 21-го року понад 95% людей перехворіли на кір.

Як передається?

Вірус кору передається разом з крапельками слизу з носової та ротової порожнини зараженої людини. Простими словами, кір передається повітряно-крапельним шляхом. Однак це не єдиний спосіб зараження. Інфікування може відбутися і після вдихання заразною пилу. Кір неймовірно швидко і активно поселяється в організмі. Сприйнятливість до цього захворювання 9 випадках з 10 – 100%.

Симптоми кору

  • Значне підвищення температури тіла через 10-12 днів після зараження.
  • Рясний нежить.

  • Сильний кашель (іноді у вигляді нападу).
  • Почервоніння очей і сильна сльозоточивість.

  • Дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік.
  • Висип, який з’являється спочатку на обличчі і верхній частині шиї.

Ускладнення

– Запалення вуха (отит).
– Бронхопневмонія.
– Запалення лімфовузлів (найчастіше шийних).
– Ларингіт.
– Енцефаліт.

Лікування кору

Того, хто заразився слід негайно ізолювати від оточуючих, особливо від дітей. Тут немає ніякого специфічного лікування. В основному тільки симптоматична терапія. Найчастіше призначають антибіотики і рекомендують дотримуватися постільного режиму.

Профілактика

Кір – хвороба, яка трапляється лише раз в житті. Зазвичай люди, які перехворіли набувають імунітету. Єдиною і найефективнішою профілактикою кору вважається вакцинація, що проводиться двічі, згідно Національного календаря в 1 рік та 6 років.

 

Читайте також