logo

Ірпінський медичний портал

+38 (04597) 674-69
Реєстратура:
Соц. мережі:
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

МЕДИКИ ІНФОРМУЮТЬ…

В Україні спостерігається загрозлива ситуація захворюваності на кір. Найбільше зафіксовано хворих на Прикарпатті та Одещині, є смертельні випадки.

В серпні 2017 року був зафіксований спалах кору і в м.Ірпінь, коли захворіла на кір сім’я з 2 дорослих та 3 дітей. Завдяки своєчасно прийнятим заходам медичними працівниками, спалах кору був локалізований.

Медичні працівники інформують, що в м.Ірпені та та селищах Ворзель, Гостомель, Коцюбинське проводяться заходи з імунізації проти кору.

          Імунізація (вакцинація) – єдиний дієвий засіб захисту від захворювання на кір!

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КІР!

Кір – гостре вірусне інфекційне захворювання, яке має характерні клінічні прояви, що при типовому перебігу дозволяє легко встановити діагноз.

Інкубаційний період триває 9-11 днів, може продовжуватися до 17, а іноді – до 21 дня.

Джерелом інфекції є хворі на кір в катаральному періоді і перші три дні висипань. Інфікована людина стає небезпечною для оточуючих на 9-10-й день після контакту з хворим на кір.

Механізм передачі – повітряно-крапельний (кашель, чхання).

Індекс контагіозності – 95 - 96%, тобто на нього захворюють 95-96% сприйнятливих людей, які були в контакті з хворим, незалежно від їх віку.

Періоди перебігу хвороби:

І катаральний. На 3-ій день піднімається температура до 38-39˚С, з’являється сухий кашель, нежить, кон’юктивіт, світлобоязнь, набряк повік, в ротовій порожнині на слизовій з’являються плями (папули).

ІІ висипання. Знову піднімається температура до 39-40˚С, з’являється висипка за вухами, на щоках, шиї, грудях і верхній частині спини (поетапно). Далі висипка поширюється на сідниці, кінцівки.

ІІІ пігментації. Висипка згасає і перетворюється на «бурі» плями, які утримуються 1,5-3 тижні.

Ускладнення: можуть з’являтися в будь-який період хвороби. До них належать: ларингіт, ларинготрахеїт, інтерстиціальна пневмонія, отит, енцефаліт, гострий склерозуючий панецефаліт. Для запобігання захворювання і грізних ускладнень єдиним заходом залишається вакцинація проти кору, яку проводять у 12 місяців, ревакцинацію – у 6 років. Частіше на кір хворіють  діти віком  від 1 до 8 років.

 

При відсутності вакцинації рекомендовано провести щеплення моно-вакциною від кору у будь-якому віці до 30 років.

Для екстреної профілактики у вогнищі вводять протикорову вакцину до 3-го дня від моменту контакту з хворим на кір, або протикоровий імуноглобулін до 6-го дня від моменту контакту з хворим на кір.

В період підвищеної захворюваності на кір рекомендується:

1) уникати великого скупчення людей;

2) при перших проявах «простудного» захворювання звертатись до лікаря.

В закладах охорони здоров’я  в наявності достатня кількість вакцини для імунізації дітей проти кору. Країна-виробник вакцини -  Бельгія, легко переноситься дітьми, жодних побічних проявів не спостерігалося.

ШАНОВНІ БАТЬКИ!

СВОЄЧАСНО ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ЛІКАРІВ З ПРИВОДУ ВАКЦИНАЦІЇ ВАШИХ ДІТЕЙ.

НЕ СТАВТЕ ПІД ЗАГРОЗУ ЇХ ЖИТТЯ ТА  ЗДОРОВ’Я !

 

 

Заступник головного лікаря

Кухарська А.В.

Читайте також