Поради лікаря для безпечного відпочинку
Літо – пора подорожей та активного відпочинку. Наступні поради для тих хто бажає отримати максимум вражень та задоволення від них.
Перед тим як вирушати на пікнік, у лісопаркові зони чи на морські узбережжя потурбуйтесь про наявність у вас аптечки з препаратами від найбільш поширених хвороб. Про набір препаратів та засобів першої та невідкладної допомоги ви завжди можете проконсультуватись з вашим сімейним лікарем.
Аналізуючи причини звернень за медичною допомогою до хірурга влітку варто виділити наступні:
- Опіки полум’ям та сонячні опіки;
- Укуси комах та їх наслідки;
- Гнійно-запальні захворювання шкіри та підшкірної клітковини
Морське узбережжя, синє небо і білий пісок діють як гіпноз. Певна річ, приїхавши на курорт, хочеться якомога більше часу проводити на повітрі. Однак дітям (особливо маленьким) та дорослим, що мають виражено блідий відтінок шкіри чи велику кількість пігментних невусів – «родимок» , перебувати під палючим сонцем після 11:00 і до 17:00 суворо протипоказано. Крім того, перебувати на сонці без панамки та сонцезахисного крему просто не можна. Інакше вже до вечора отримаєте сонячний опік, тепловий удар, підвищення температури.
Безумовно, сидіти в номері в ці години ніхто не закликає. Можна залишатися на пляжі, але піти під спеціальне укриття – тенти, де відпочиваючі в тіні приймають аерованни. Або провести цей час на закритому тентом дитячому майданчику чи в саду. Також цілком підійде закритий басейн.
Найбільш поширеною помилкою при наданні допомоги постраждалим від опіків є обробка уражених ділянок жировмісними речовинами – мазі, креми, вершкове масло, олія, сметана, що діють як плівка у парнику затримуючи тепло і поглиблюючи тим самим опікове ураження.
Укуси комах – також доволі серйозна небезпека. Комарі і кліщі водяться практично в будь-якій місцевості. Саме тому важливо перед походом до лісу або на річку завжди обробляти одяг і шкіру засобами від комах. Якщо ж кліщ укусив, не варто намагатися видаляти його самостійно. Слід негайно відправитися до найближчого медичного закладу. Там обов’язково допоможуть.
Значна кількість пацієнтів опиняються «жертвами краси». Намагаючись мати презентабельний вигляд вдаються до гоління ніг, паху та пахв безпосередньо перед пляжним відпочинком.
Такі маніпуляції є високо травматичними для шліри у таких делікатних зонах. Непомітні на перший погляд мікротравми викликають подразнення шкіри та стають вхідними воротами для різного роду інфекцій.
Особливо уважними повинні бути люди, що мають такі захворювання як цукровий діабет, різного роду алергічні стани, імунодефіцит тощо.
Дотримуйтесь правил особистої гігієни. Використовуйте окремі станки для гоління різних зон. Не виконуйте процедур з епіляції перед безпосереднім виходом на пляж.
Якщо ви помітили інтенсивне почервоніння, набряк, «посмикуючий» або пульсуючий біль, підвищення температури тіла, формування гнійничкових утворень в місцях, що підлягали голінню – зверніться до лікаря. Вчасно розпочате лікування є менш травматичним не потребує тривалого реабілітаційного періоду і не має критичних для стану здоров’я віддалених наслідків.
Пам’ятайте – візит до лікаря у більшості випадків не передбачає дороговартісної діагностики. Лікарю достатньо провести огляд і дати цілком прості рекомендації. Це вбереже вас від тривалого лікування та фінансових витрат, а ваш літній відпочинок принесе вам лише приємні враження та емоції.
Лікар – хірург
Казак’ян М.М.