logo

Ірпінський медичний портал

+38 (04597) 674-69
Реєстратура:
Соц. мережі:
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

На початку весни загостроюється бiльшiсть хвороб — чому?

Весна вважається найважчою порою року для людей з хронічними захворюваннями. На тлі авітамінозу та виснаження iмунної системи починають нагадувати про себе "старi болячки" (гастрити та панкреатити, артрити та подагра). А змiни погоди стають справжнiм випробуванням для людей з серцево-судинними патологiями.

Тому в цей час треба особливо уважно прислухатися до потреб органiзму -- не переохолоджуватися, забезпечити надходження вiтамiнiв тощо

Чому навеснi стає гiрше людям з серцево-судинними хворобами?

Рiч у тiм, що пiд час рiзких змiн погоднiх умов стаються небезпечнi "стрибки" артерiального тиску, -- пояснює читачам сайту “Добрий лікар” Олена Решетник, сімейний лікар вищох категорії. -- Адже такi люди є дуже чутливими до перепадiв атмосферного тиску, змiн температурних умов. Причому нерiдко першi кризи  стаються саме навеснi -- у людей, якi ранiше навiть не здогадувалися, що мають проблеми з тиском.

Пiд впливом погоднiх умов тиск може коливатися навiть протягом дня. При цьому збiльшується навантаження на судини, серце, iншi внутрiшнi органи, пiдвищується ризик iнфаркту, iнсульту, ниркової недостатностi. Загалом, початок весни дуже важкий час для серця. Органiзм виснажений вiрусами та авiтамiнозом, а змiни погоди ще й додають негативного впливу.

Як краще пережити цей час?

Якщо людина має хронiчнi захворювання серця та судин, повинна регулярно приймати лiки, призначенi лiкарем. При змiнах погоди варто уникати фiзичних навантажень, психоемоцiйних стресiв, регулярно вимiрювати артерiальний тиск (зранку та ввечерi).

А ще дуже часто люди жалiються, що у них "ниють" кiстки, ломлять суглоби...

Так, навеснi часто трапляються загострення артритiв, артрозiв, подагри, тобто, запальних уражень суглобiв. Хворi органи є дуже чутливими до метеозмiн, тому вони й нагадують про себе.

Якщо ви помiтили припухлiсть суглобiв, бiль при натисканнi та рухах, обмеження рухливостi (особливо зранку), що говорить про початок запального процесу у суглобi, якомога скорше звернiться до лiкаря та почнiть лiкування. А ще бережiть суглоби та кістки вiд холоду та сиростi й збагатiть рацiон вiтамiнами та мiкроелементами.

Вiдомо, що весна завдає удару i по шлунку...

На жаль, є така залежнiсть. При цьому людину може доймати вiдчуття голоду, печiя чи важкiсть у шлунку, це може свiдчити про загострення гастриту.

Також доведено, що навеснi пiдвищується активнiсть такого мiкроорганiзму як хелiкобактер пiлорi. Вiн колонiзує слизову оболонку шлунка й стає основною причиною розвитку виразкової хвороби.

Зважаючи на це, дiєтологи радять особливо ретельно добирати рацiон харчування. Слiд вiдмовитись вiд копченостей, гострих i жирних страв, надто гарячої їжi. Не переобтяжуйте шлунок надмiрною кiлькiстю їжi та не допускайте появи голоду.

Читайте також