logo

Ірпінський медичний портал

+38 (04597) 674-69
Реєстратура:
Соц. мережі:
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Тривога та що з нею робити

 

Незрозумілий страх, напруження, занепокоєння без причини періодично виникають у багатьох людей. Поясненням безпричинної тривоги може бути хронічна втома, постійні стреси, раніше перенесені або прогресуючі захворювання. При цьому людина відчуває, що в небезпеці, але не розуміє, що з ним відбувається.

Чому з’являється тривога на душі без причини?

Відчуття тривоги і небезпеки не завжди є патологічними психічними станами. Кожна доросла людина хоч раз відчував нервове збудження і неспокій у ситуації, коли не вдається впоратися з виниклою проблемою або напередодні складної розмови. Після вирішення таких питань почуття тривоги проходить. Але патологічний безпричинний страх з’являється незалежно від зовнішніх подразників, що він не обумовлений реальними проблемами, а виникає сам по собі.

Генералізований тривожний розлад( тривожний невроз)

Це розлад психіки і нервової системи, головною ознакою якого є тривога. При розвитку тривожного неврозу діагностуються фізіологічні симптоми, які пов’язують зі збоєм роботи вегетативної системи. Періодично відбувається посилення тривоги, іноді у супроводі панічних атак. Тривожний розлад, як правило, розвивається внаслідок тривалих психічних перевантажень або одного сильного стресу. Захворюванню властиві наступні симптоми: почуття тривоги без причини (людина тривожиться по дрібницях); нав’язливі думки; страх; пригніченість; розлади сну; іпохондрія; мігрені; тахікардія; запаморочення; нудота, проблеми з травленням.

Тривога при зловживанні алкоголем, наркотичними речовинами, іншими психотропними речовинами, у т.ч. тютюном

При вживанні психоактивних речовин відбувається інтоксикація організму, всі органи починають боротися з цим станом. Спочатку за справу береться нервова система – настає сп’яніння, якому характерні перепади настрою. Після починається синдром відміни, при якому напружені всі системи людського тіла. Ознаками такої тривоги є:  запаморочення; часта зміна емоцій; нудота, дискомфорт у животі; галюцинації; скачки артеріального тиску; аритмія; чергування жару і холоду; безпричинний страх; розпач; провали в пам’яті.

Тривожно-депресивний розлад

Це захворювання може проявитися у людини будь-якої вікової та соціальної групи. Мають місце  проявами одночасно як тривожного так і депресивного розладів. Часто розвивається після якоїсь травмуючої ситуації або стресу, може бути спровокована важким переживанням невдачі. Важко переносяться  емоційні потрясіння: смерть близької людини, розлучення, важке захворювання.

Іноді тривога з’являється без причини. Вчені вважають, що в таких випадках збудником служать нейрохімічні процеси - збій обмінного процесу гормонів, що впливають на емоційний стан людини.

Як запідозріти захворювання?  

Можливі такі відчуття:  часте почуття тривоги без видимої причини; небажання робити звичну роботу (апатія); печаль; хронічна втома; зниження самооцінки; байдужість до оточуючих людей; складність у концентрації уваги; небажання спілкуватися; складність у прийнятті рішень.

Що робити?

Відчуття страху або тривоги, або зниження працездатності може відчути будь яка людина у будь-який ситуації. Але, якщо цей стан тривае довше двох тижнів,  заважае працювати та не зникае після відпочинку, варто звернутися за допомогою до лікаря-психіатра. Лікар може призначити курс медикаментозного лікування та психотерапію. В нескладних  випадках потрібна  виключно психотерапія, без медикаментозного втручання. Варто не зволікати, оскільки з плином часу тривога може набувати хронічний перебіг та потребувати стаціонарного лікування.

Куди звертатись по допомогу?

Зверніться до психо-наркологічного відділення Ірпінської міської поліклініки, за адресою м. Ірпінь6 вул. Садова , 38, третій поверх, кабінет 316. Прийом ведуть лікар-нарколог, лікар-психіатр, психолог.  Можливий попередній запис та надання конфіденційної допомоги.

 Телефони: міський 045(297)  61-402

 Водафон  095-891 -0000

 Лайф        068-803-14-58

 

Завідувач

психо-наркологічного відділення                                      Ізмайлова Л. Г.

Читайте також