logo

Ірпінський медичний портал

+38 (04597) 674-69
Реєстратура:
Соц. мережі:
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

РАК ШЛУНКУ, СУЧАСНІ МОЖЛИВОСТІ ЙОГО ПРОФІЛАКТИКИ

Рак шлунку залишається актуальною проблемою завдяки його досить високій поширеності. Лідером по розповсюдженню раку шлунку  в світі є Японія. В Європі: Росія, Білорусь і на третьому місці Україна. За даними офіційної статистики в Україні щорічно реєструється біля 15 – 16 тисяч нових випадків раку шлунку. Біля 95% всіх випадків діагностується в запущених стадіях, внаслідок чого щорічно помирає біля 14 тисяч чоловік.

Така сумна статистика відмічається і в Ірпінському регіоні. Смертність від раку шлунку в м. Ірпені знаходиться на другому місці в гастроентерологічній групі.

Усвідомлення актуальності та важливості цієї проблеми не тільки медичними працівниками, а й населенням міста Ірпеня, є одним із найважливіших завдань в збереженні здоров'я і життя людей.

З відкриттям існування в слизовій оболонці шлунку бактерії хелікобактера пілорі і його ролі в розвитку онкозахворювань шлунку, появились реальні можливості профілактики цієї патології.

В чому полягає така агресивність хелікобактера пілорі?

Цей мікроорганізм живе в слизовій оболонці антрального відділу шлунку за різними даними у 80 – 90% населення. Поки що немає достовірних свідчень про безпосередню канцерогенність нР. Однак сама його життєдіяльність приводить до виражених змін в слизовій оболонці шлунку, відмирання клітин, які продукують елементи шлункового соку, заміну клітин слизової шлунку на невластиві для нього клітини – тонкокишечні та товстокишечні. А вже ці клітини можуть перероджуватися на ракові.

Профілактика раку шлунку полягає в діагностиці та лікуванні хелікобактера пілорі. Можливості для цього є в достатній кількості: в кожному медичному закладі міста Ірпеня здійснюється діагностика під час ендоскопії, або імуноферментним аналізом крові, або виявленням антигена в калі. Крім того в діагностичних центрах міста Києва можна зробити  дихальний тест.

Отже, для кожної людини є альтернатива, яким методом обстежитись. Згідно останніх рекомендацій міжнародного товариства гастроентерологів (Маахстріт 5 - 2016), обов’язковому лікуванню хелікобактерної інфекції підлягають хворі виразковою хворобою шлунку і дванадцятипалої кишки, атрофічним гастритом, після резекції шлунку з приводу раку та їх близькі родичі, за бажанням пацієнтів. Рекомендується обстежувати і лікувати всіх членів сім’ї, в яких виявлений хелікобактер пілорі.

Розроблені стандартні схеми лікування, ефективність яких доведена на великій кількості пацієнтів в різних країнах і сягає до 90 – 95%. В світі існує статистика ефективності антихелікобактерного лікування. Так, Фінляндія знаходилась на 1 – 2 місцях по захворюваності раком шлунку в західній Європі. Через 10 років контрольованого виявлення і лікування хелікобактера захворюваність і смертність від раку шлунку зменшилась в 2 рази. Такі ж дані отримані в Японії, де смертність від раку шлунку зменшилась за 10 років більш ніж в 2 рази.

Отже ми маємо досить ефективні важелі профілактики серйозних захворювань шлунку і дванадцятипалої кишки. Все в наших руках.

 

 

Лікар – гастроентеролог

Ірпінської міської поліклініки

Потуремець Л.М.

Читайте також