logo

Ірпінський медичний портал

+38 (04597) 674-69
Реєстратура:
Соц. мережі:
Кабінет пацієнта
Будь-ласка авторизуйтесь або зареєструйтесь

Декілька слів про рак порожнини рота

 Лікарі-стоматологи разом з іншими лікарями проводять огляди хворих та виявляють злоякісні утворення та інші захворювання порожнини рота.

Злоякісні новоутворення порожнини рота займають перше місце серед всіх новоутворень голови та шиї. Майже всі випадки злоякісних новоутворень порожнини рота виявляються у людей старші за 40-45 років, але можливе захворювання і в молодому віці. Максимальна захворюваність спостерігається у віці 50-70 років. Чоловіки хворіють частіше ніж жінки в 4-5 разів, але в останній час ріст захворювання злоякісними новоутвореннями порожнини рота у жінок зріс,що зв,язано з тютюнопалінням. Виразки як попередники новоутворень та новоутворення можуть виникати на бокових поверхнях язика та слизовій оболонці порожнини рота, твердого та м’якого піднебіння, горла, під язиком. Найчастіше локалізаця пухлин ротової порожнини є язик (близько 45-50% випадків), наступні за частотою локалізації – слизові оболонки порожнини рота,піднебіння..

Що призводять до розвитку онкозахворювань? Перше, це тютюнопаління, під час якого на органи ротової порожнини діє висока температура,що визиває хронічні опіки , шкідливо впливають продукти згорання тютюну . Друге, вживання міцних алкогольних напоїв, гострих приправ,дуже гарячої їжі, порушення травлення,інфекції особливо віруси. можуть викликати патологічні зміни слизової оболонки. Травмування органів порожнини рота(особливо хронічне) неякісно виготовленими зубними протезами, коронками, пломбами, гострими краями каріозних зубів сприяє виникненню передракових захворювань.

 Передракові захворювання можуть розвиватися на будь-яких ділянках слизової оболонки ротової порожнини. Спочатку це утворення білуватого кольору, що не виступає над поверхнею слизової оболонки, м’яке на дотик. З часом поверхня стає жорсткою , піднімається над рівнем оточуючої тканини. На тлі такого утворення з’являються тріщини, розростання сосочкоподібних наростів, які з часом піддаються ороговінню, потім на поверхні з’являються виразки, ущільнення. Новоутворення порожнини рота найчастіше проявляються виразкою з дном, яке покрите змертвілими тканинами і з валикоподібним краєм. При рості пухлини виразкування збільшується. В Україні звернення по професійним оглядам зменшилось але,що до статистики то рак ротової порожнини складає близько 5% всіх випадків новоутворень, у чоловіків 5% , у жінок новоутворення складають – 1% всіх захворювань.

 Профілактика раку порожнини рота не є важкою:

 Перше:шкідливі звички, надмірне споживання алкоголю та тютюнопаління,вживання надто гарячої їжі , зловживання спеціями вважається факторами ризику раку порожнини рота. Особи, які вживають алкоголь і палять, складають 80% серед хворих на рак ротової порожнини.

 Друге : неякісна або недостатня гігієна ротової порожнини, місцеве механічне подразнення протезами ,коронками,гострими краями нелікованих зубів, інфекції порожнини рота також відіграють роль у виникненні раку порожнини рота, При виявленні будь яких змін слизової оболонки ротової порожнини необхідно негайно вернутись до лікаря-стоматолога хірурга найкращими заходами для запобігання такій важкій хворобі, як рак порожнини рота, є своєчасне санація порожнини рота, лікування доброякісних та передракових захворювань,боротьба із шкідливими звичками, профілактичні огляди лікаря-стоматолога 2 рази на рік.

 

Зав. стоматологічного відділення

Ірпінської міської поліклініки

Мосюра О.В.

Читайте також